| Jára Beneš / Karel Tobis / Václav Mírovský |
Když v srdcích láska dříme |
Předehra Každý v duši touhu cítí, na nebi, když nocí svítí na sta hvězd. Slyšíš lásky něžná slova, stará tak, a přec vždy nová, v šeru cest. Když mě ráda máš, proč se vyhýbáš vzdát se mému objetí? Štěstí trvá jenom chvíli, potom, jak obláček bílý, odletí. Refrain Když v srdcích láska dříme, jsme na světě nejradši, jsem životem a sníme sen pohádky nejsladší. Když v srdcích láska dříme, proč překážet máme jim, dnes už se vzdáti smíme svým nadějím. Omamná vůně vřesu jde z kvetoucích lesů, své srdce ti nesu a jen tobě chci je dát. Když v srdcích láska dříme, proč ještě si máme lhát, dnes přece už se smíme svým citům vzdát. Jednou, až tvé líce zblednou, na čelo až tiše sednou vrásky již, pro to, co tak blízko bylo a přece se nesplnilo, zasmutníš. Prázdný je pak svět, marně voláš zpět svého mládí vidiny. Z ideálů, jak čas letí, nakonec už nezbude ti jediný. Refrain Když v srdcích láska dříme, jsme na světě nejradši, jsem životem a sníme sen pohádky nejsladší. Když v srdcích láska dříme, proč překážet máme jim, dnes už se vzdáti smíme svým nadějím. Omamná vůně vřesu jde z kvetoucích lesů, své srdce ti nesu a jen tobě chci je dát. Když v srdcích láska dříme, proč ještě si máme lhát, když oba dávno víme že mám tě rád. |
Vytištěno dne: 22. 06. 2026, 21:03:54 Tento text najdete na adrese: http://www.midisoubory.cz/ |