| F. A. Tichý / Franta Korda |
Kouteček bez lidí |
Předehra 1. Když tak jedu někdy v keňu sám, vstříc peřejím zpěněným, na tebe, děvčátko, myslívám, tam pod nebem stříbrným. Vlna za vlnou loď zvedá, zrak můj však hvězdu tvou hledá. Potom se té hvězdy dlouho ptám, v návrat tvůj, zda doufat smím. Refrain V dálce modravé, skrytý za lesy dumavé, kouteček jejž máme rádi na naše mládí čeká. Místo bez lidí, které každý nám závidí, tam jenom pozdrav přináší z dalekých světů řeka. Když slunce v podvečer jde spát do dálných moří, tu obzor počne jasně plát a nebe hoří. V dálce modravé, skrytý za lesy dumavé, kouteček jejž máme rádi na naše mládí čeká. 2. V písni, kterou splav nám zahučí, vzlétnou duše ke hvězdám, srdce lásku znát se naučí, žít budem jen vidinám. Vpletu do vlasů tvých květy hezké tak jako tvé rety. Dříve než usneš v mé náruči, své ti srdce odevzdám. Refrain V dálce modravé, skrytý za lesy dumavé, kouteček jejž máme rádi na naše mládí čeká. Místo bez lidí, které každý nám závidí, tam jenom pozdrav přináší z dalekých světů řeka. Když slunce v podvečer jde spát do dálných moří, tu obzor počne jasně plát a nebe hoří. V dálce modravé, skrytý za lesy dumavé, kouteček jejž máme rádi na naše mládí čeká. |
Vytištěno dne: 22. 06. 2026, 21:03:53 Tento text najdete na adrese: http://www.midisoubory.cz/ |