| Vladimír Mišík |
Láska je jako večernice |
Láska je jako večernice plující černou oblohou, zavřete dveře na petlice, zhasněte v domě všechny svíce a opevněte svoje těla, vy, kterým srdce zkameněla. Láska je jako krásná loď, která ztratila kapitána, námořníkům se třesou ruce a bojí se, co bude zrána, láska je jako bolest z probuzení a horké ruce hvězd, které ti oknem do vězení květiny sypou ze svatebních cest. Láska je jako večernice plující černou oblohou, náš život hoří jako svíce a mrtví milovat nemohou, mrtví milovat nemohou ... |
Vytištěno dne: 22. 06. 2026, 17:36:58 Tento text najdete na adrese: http://www.midisoubory.cz/ |